На сайті:

На сайті 102 гостей та відсутні користувачі

П’ятий обласний форум педагогічних інновацій учителів початкових класів

w1sJIoezZ60tytyy

Учителі та методисти Р(М)МК(Ц) обмінялися досвідом упровадження інновацій на п’ятому Форумі педагогічних інновацій (початкова школа) «Розвиток професійного потенціалу вчителя в процесі самоосвіти», що відбувся 26.12.3013 року в рамках регіонального науково-методичного проекту «Самоменеджмент інновацій» на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Форум педагогічних інновацій проходив під науковим керівництвом О. Я. Мариновської, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри менеджменту та освітніх інновацій, члена-кореспондента Міжнародної академії наук педагогічної освіти. Організацію та науково-методичне консультування учасників форуму здійснювали С. В. Юсипчук, завідувач лабораторії дошкільної і початкової освіти та Н. Д. Попович, завідувач відділу дошкільної і початкової освіти інституту.

Учасники форуму ділилися досвідом самоорганізації професійної роботи, самоменеджменту інновацій та самоосвіти, що є однією з форм науково-методичної роботи. На пленарній частині форуму виступили вчителі з науково-методичними проектами щодо впровадження здоров’язбережувальних технологій: «Здоров′ярозвивальна педагогіка. Методика сенсорної свободи і психомоторного розкріпачення Базарного В. П.» (Груша Н. В., учитель ЗОШ I−III ступенів № 3 з російською і польською мовами навчання, Івано-Франківського міськвиконкому), «Здоров’язбережувальні технології» (Гаврилюк Н. В., Татарівська ЗОШ І−ІІ ступенів Яремчанської міської ради), «Казкотерапія», елементи цієї психотерапевтичної технології застосовуються у супроводі практичного психолога (Чурко Р. П., Рожнівський НВК «Гуцульщина» Косівської районної ради), «Музикотерапевтична педагогіка. Медико-педагогічна технологія гармонійного розвитку дітей “ПіснеЗнайкаˮ», що реалізується в рамках всеукраїнського медико-педагогічного проекту «Гармонія інтелекту і здоров’я», автор – Н. М. Яновська (Іванішак О. В., Делятинська ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3 Надвірнянської районної ради). Із досвідом застосування тренінгових технологій, зокрема, психопедагогічних технік для зміцнення психічного, духовного, фізичного та соціального здоров’я учнів початкової школи поділилася Іванюк Г. В. (Калуський НВН «ЗОШ І−ІІІ ступенів – ліцей» Калуської міської ради).

w1sJIoezZ60tytyyhhh

Уже традиційно у другій частині форуму для педагогів-новаторів організовуються майстер-класи. Їх провели вчителі Стирська Т. В. (Тлумацька ЗОШ І-ІІІ ступенів Тлумацької районної ради) з проблеми впровадження технології апсайклінгу, що передбачає творче перевтілення відходів у предмети мистецтва, побутові вироби, аксесуари, одяг, та Андрусяк П. В. (Малорожинська ЗОШ І-ІІ ступенів Косівської районної ради) – використання елементів ейдетики та пісочного малювання для розвитку пам’яті, логічного та образного мислення учнів молодшого шкільного віку.

Гостями цьогорічного форуму були Л. І. Келембет, М. М. Гуменюк, Г. Й. Мишаста, старші викладачі кафедри менеджменту та освітніх інновацій інституту, які брали активну участь в обговоренні актуальних проблем теорії і практики здійснення інноваційної, проектно-впроваджувальної діяльності, застосування здоров’язбережувальних технологій у педагогічному процесі початкової школи.

IMG 6156

Присутні мали можливість познайомитися з творчими здобутками педагогів-новаторів області на виставці інновацій, що її організували методисти Р(М)МК(Ц). Це – технологічні портфоліо, науково-методичні проекти та методичні розробки уроків з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, педагогічних технологій проектного, інтегрованого, інтерактивного навчання, технологій групової діяльності та розвитку критичного мислення тощо, діагностичний інструментарій, продукти проектної, пошуково-дослідницької діяльності школярів і вчителів, їх друковані матеріали.

w1sJIoezZ60tytyyhhhfff

w1sJIoezZ60tytyyhhhffftttttt


ФОТОМАТЕРІАЛИ