ВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ І СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ

Вітаємо Вас на сторінці Івано-Франківського обласного центру практичної психології і соціальної роботи та пропонуємо до Вашої уваги інформаційно-методичні матеріали працівників центру, практичних психологів і соціальних педагогів області для викристання у роботі, а також статистично-облікову та нормативно-правову документацію, яка регламентує діяльність психологічної служби системи освіти.


 ********************
Шановні колеги!
Пропонуємо до використання у роботі нові нормативно-правові документи, які регламентують діяльність психологічної служби у системі освіти. Матеріали доступні за посиланням:
 
https://ippo.if.ua/predmety/ocppsr/index.php?r=site/anot&id=40
 
 
 
 
 
********************

Методична майстерня 

для працівників психологічної служби

16 серпня 2017 р. у рамках обласних освітянських серпневих методичних майстерень було проведено пленарне та секційні засідання працівників відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій (міськвиконкомів), Р(М)МК, ІМЦ, відповідальних за психологічну службу, представників ОТГ, практичних психологів та соціальних педагогів   закладів інтернатного типу, ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а.

На пленарному засіданні було проаналізовано стан та перспективи розвитку й розглянуто пріоритетні напрями діяльності психологічної служби системи освіти області. Зокрема, директор обласного центру практичної психології і соціальної роботи Людмила Підлипна проаналізувала роботу служби у минулому навчальному році, акцентувала увагу на здобутках та наголосила на викликах, що постають перед працівниками служби.

Оксана Хомин,методист ОЦППСР, розповіла  про роль закладів освіти у вирішенні проблеми протидії торгівлі людьми в УкраїніТак, Оксана Євгенівна ознайомила присутніх з особливостями запровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні.

Лілія Крикун, методист ОЦППСР, охарактеризувала основні виклики у діяльності соціального педагога в умовах реформи системи освіти, відзначила важливість формування соціальної компетентності учнів та молоді.

Тетяна Глуханюк,методист ОЦППСР, акцентувала увагу на  проблемі жорстокої танасильницької поведінки дітей в навчальних закладах. Зокрема  звернула увагу на значномупоширенніявищабулінгу, його профілактиці та кроках взаємодії педагога з учнями.

Леся Аронець, директор ГО «Еталон», представила програму з розвитку у дітей соціально-економічнихкомпетентностей з метою успішної соціалізації та професійної ідентифікації.

Оксана Безкоровайна, практичний психолог Калуського навчально-виховного комплексу "ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 - ліцей" Калуської міської ради, поділилася досвідом впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова».

Методисти з психологічної служби РМ(М)К/ІМЦ на засіданні секції в інтерактивній формі опрацювали важливі питання організації методичного супроводу діяльності психологічних служб міст, районів та об’єднаних територіальних громад, визначилися з тематикою каскадних тренінгів на 2018 рік.

На секції практичних психологів закладів інтернатного типубуло проведено тренінг«Права людини та права дитини в школі» (у рамках впровадження швейцарсько-українського проекту DOCCU),  також у ході круглого столу  обговорено  актуальні проблеми роботи практичних психологів та напрацьовано шляхи їх вирішення.

Практичні психологи професійно-технічних навчальних закладів в ході тренінгу відпрацювали стратегії і тактики роботи з педагогічним колективом з метоюподолання негативних явищ в учнівському середовищі, профілактики булінгу та насилля в закладі освіти.

На секції соціальних педагогів професійно-технічних навчальних закладів та шкіл-інтернатів обласного підпорядкування  презентовано досвід роботи соціального педагога Української гімназії №1 Івано-Франківської міської ради О. Дворської «Формування соціальної компетентності обдарованих підлітків як передумова їх успішної соціалізації», а у ході круглого столу обговорено шляхи підвищення якості та ефективності діяльності соціальних педагогів шкіл-інтернатівта ПТНЗ для повноцінного розвитку всіх учасників навчально-виховного процесу.

Матеріали методичної майстерні:

/predmety/ocppsr/media/files/Prezentacija_2017(1).ppt

/predmety/ocppsr/media/files/Kaskadni.ppt

/predmety/ocppsr/media/files/shool_bulling.ppt

/predmety/ocppsr/media/files/Socialni_pedagogi.ppt

/predmety/ocppsr/media/files/Protydia_torgivli.ppt

Методичні рекомендації:

/predmety/ocppsr/media/files/1_9-414.pdf  та додатки /predmety/ocppsr/media/files/Dodatky.doc

/predmety/ocppsr/media/files/Lyst_MON_inkluzia.doc

/predmety/ocppsr/media/files/Vyhovna_robota.doc

 

 
 
 
 ********************

Продовжується каскадне навчання

10-11травня відбувся другий тренінг-курс каскадного навчання для методистів з психологічної служби за темою «Використання метафоричних карт у роботі практичного психолога».

Під час навчання методисти ознайомились з особливостями роботи з метафоричними картами. Зокрема було використано карти «Зі скрині минулого» (робота з травматичним досвідом), «Персона», «Персоніта», «Сила часу» (коучингова колода).

Також для методистів було проведено навчання по формуванню Google-спільнот для методистів, використанню Google-інструментів та обговорено етапи впровадження навчальних компонентів теми «Корпоративна культура» у психологічних службах міст і районів області.

 
 
 
********************

Стартувало навчання практичних психологів

З 26 по 28 квітня 2017 року на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти обласним центром практичної психології і соціальної роботи проведено перший тренінг-курс каскадного навчання тренерів «Формування корпоративної культури і безпечного простору в навчальному закладі», який складався з 14 тренінгів.

В навчанні брали участь фахівці з шести психологічних служб системи освіти області, а саме з Коломийського, Галицького, Городенківського та Косівського районів, міст Коломиї та Бурштин. 

Учасники мали змогу опрацювати актуальні питання з проблем професійного та емоційного вигорання, формування іміджу педагога та його емоційної стабільності,групової взаємодії та згуртованості колективу. Учасники впродовж заходу розвивали свої вміння із систематизації корпоративного мислення, як основного інструменту підвищення продуктивності команди, відпрацьовували навички подолання негативних емоцій та проявів агресивності в педагогічному середовищі. Всі тренінги проведені на високому професійному рівні.

Загалом планується ще чотири тренінг-курси за різними актуальними темами. Отримані знання та навички учасники каскадних тренінгів будуть впроваджувати в своїх містах та районах для інших фахівців психологічної служби області.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ********************

 

Шановні колеги!

Вітаємо вас з професійним святом!

Робота психолога вимагає не тільки професіоналізму, але і спокою власної душі, вміння зрозуміти іншу людину, не нашкодивши, допомогти їй змінити своє життя.

Тому, у наше професійне свято – День психолога, ми хочемо побажати вам спокою, терпіння і наснаги, нехай робота приносить вам не тільки зростання досвіду, але й задоволення!

 

З повагою,

колектив Івано-Франківського ОЦППСР

 

 
********************
 
 

ОСВІТЯНСЬКІ ДІАЛОГИ

16 серпня 2016 р. у рамках обласних освітянських серпневих діалогів було проведено пленарне та секційні засідання працівників місцевих органів управління освітою, методичних кабінетів (ІМЦ), керівників районних (міських) методичних об’єднань практичних психологів і соціальних педагогів, практичних психологів та соціальних педагогів ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації та шкіл-інтернатів обласного підпорядкування.

На пленарному засіданні було проаналізовано стан та перспективи розвитку й розглянуто пріоритетні напрями діяльності психологічної служби системи освіти області. Зокрема, директор обласного центру практичної психології і соціальної роботи Людмила Підлипна проаналізувала роботу служби у минулому навчальному році, акцентувала увагу на здобутках та наголосила на викликах, що постають перед працівниками служби.

Іван Будзак, заступник директора департаменту – начальник управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації, наголосив на важливості долучення практичних психологів та соціальних педагогів до змін, які відбуваються в освіті. Також Іван Васильович акцентував увагу на основних проблемах сучасної школи, що постають перед фахівцями психологічної служби:  зростання рівня агресії у суспільстві, булінг, суїцидальні тенденції серед учнівської молоді та психологічний і соціально-педагогічний супровід учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб та членів їх сімей.

Про реалізацію проектів у роботі психологічної служби розповіли Тетяна Глуханюк, методист ОЦППСР, та Ірина Сідляр, практичний психолог Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ст. Надвірнянської районної ради. Так, Тетяна Іванівна ознайомила присутніх з проектом «Розвиток громадянських компетентностей в Україні», який починає впроваджуватися у Івано-Франківській області. Ірина Василівна представила напрацювання психологічної служби школи у рамках реалізації проекту, спрямованого на формування толерантності, гуманізму, протидії дискримінації, «Не смійся з мене».

Досвідом роботи працівників психологічної служби системи освіти Богородчанського району з учасниками АТО, внутрішньо переміщеними особами та членами їх сімей поділилася методист з психологічної служби районного методичного кабінету Олександра Фесюк.

Методисти з психологічної служби РМ(М)К/ІМЦ на засіданні секції обговорили важливі питання організації методичного супроводу діяльності психологічних служб міст, районів та об’єднаних територіальних громад. Особливу увагу звернули на роботу з сім’ями учасників АТО та соціальну адаптацію дітей, батьки яких перебувають за кордоном.

У ході засідання секції практичних психологів шкіл-інтернатів особлива увага приділялася специфіці проведення корекційної роботи з дітьми з особливими потребами, зокрема, використання методів ігротерапії та казкотерапії у роботі з дітьми з особливими потребами та надано методичні рекомендації щодо особливостей психологічного супроводу навчально-виховного процесу в умовах школи-інтернату.

На секції соціальних педагогів професійно-технічних навчальних закладів та шкіл-інтернатів обласного підпорядкування визначено пріоритетні напрями роботи соціальних педагогів на наступний навчальний рік, опрацьовано нові нормативні документи з питань соціально-педагогічної діяльності, визначено шляхи підвищення якості та ефективності діяльності соціальних педагогів шкіл-інтернатів та ПТНЗ для повноцінного розвитку всіх учасників навчально-виховного процесу.

Практичні психологи професійно-технічних навчальних закладів обговорили актуальні аспекти співпраці психологічної служби та педагогів при вирішенні проблемних питань навчання та виховання учнів, а також визначили специфічні вимоги до діяльності в умовах реформування системи профтехосвіти.

У результаті роботи секцій було вироблено методичні рекомендації щодо діяльності психологічної служби системи освіти області на 2016-2017 навчальний рік.

Матеріали серпневих діалогів працівників психологічної служби:

* Лист Міністерства освіти і науки України від 20.07.2016 р. № 1/19-383 "Про забезпечення навчальних закладів практичними психологами і соціальними педагогами та організацію у 2016-2017 н. р. належного психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу": 

/predmety/ocppsr/media/files/1_9-383_%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82.pdf

* Рекомендації серпневих діалогів працівників психологічної служби системи освіти Івано-Франківської області:

/predmety/ocppsr/media/files/%D0%A0%D0%95%D0%9A%D0%9E%D0%9C%D0%95%D0%9D%D0%94%D0%90%D0%A6%D0%86%D0%87_2016.doc

Основні напрямки діяльності  психологічної служби Івано-Франківської області на 2016/2017 н. р. (Л. Підлипна):

/predmety/ocppsr/media/files/Prezentacija_2016.ppt

* Розвиток громадянських компетентностей в Україні (Т. Глуханюк):

/predmety/ocppsr/media/files/DOCCU.pptx

* Профілактика насильства та агресії серед дітей в рамках впровадження програми тренінгових занять «Не смійся з мене» (І. Сідляр):

https://www.youtube.com/watch?v=s5dHRDM1cE4

http://www.slideshare.net/dashafleyer/ss-32770463

* Соціально-психологічний супровід сімей учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб (О. Фесюк):

/predmety/ocppsr/media/files/ATO.doc

 

 
 
 
 
 
********************

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ!!!

У березні-травні 2016 року відбувся обласний конкурс професійної майстерності практичних психологів і соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів "Кращий за професією", який мав на меті розвинути професійну компетентність працівників психологічної служби, а також виявити й підтримати творчих психологів і соціальних педагогів. У обласному етапі конкурсу взяли участь 33 працівника служби. З них переможцями стали:

І місце:

–      Милюзина Ольга Орестівна, практичний психолог Копанківської ЗОШ І-ІІ ст. Калуської районної ради;

–     Урсуляк Руслана Миколаївна,  соціальний педагог Саджавської ЗОШ І-ІІІ ст. Богородчанської районної ради;

           ІІ місце:

–  Тарантюк Уляна Теодорівна, практичний психолог Долинської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Долинської районної ради;

–      Крута Олександра Миколаївна, практичний психолог Ямницької ЗОШ І-ІІІ ст. Тисменицької районної ради;

–  Багацька Наталія Володимирівна, соціальний педагог Івано-Франківського природничо-математичного ліцею Івано-Франківської міської ради;

–      Второва Уляна Василівна, соціальний педагог Коломийської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Коломийської міської ради;

ІІІ місце:

–     Гук Ніна Володимирівна, практичний психолог Калуської ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 Калуської міської ради;

–   Савчук Світлана Іванівна,  соціальний педагог Ясенівопільнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Городенківської районної ради;

–      Фурик Людмила Василівна, практичний психолог Виноградської ЗОШ І-ІІІ ст. Городенківської районної ради;

–      Галенська Наталія Петрівна, соціальний педагог Тлумацької ЗОШ І-ІІІ ст. Тлумацької районної ради;

–     Калин Людмила Іванівна, практичний психолог Коломийської ЗОШ I-II ст. № 10 Коломийської міської ради;

–     Хмель Наталія Василівна, соціальний педагог Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Надвірнянської районної ради.

 

Щиро вітаємо переможців!
Бажаємо натхнення, подальших творчих успіхів та досягнень!
 
********************
 
Робота психологічної служби з постраждалими внаслідок АТО та членам їх родин
 
20 – 21 січня на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний  семінар керівників психологічних служб міст та районів області на тему «Кризове консультування. Надання психологічної допомоги постраждалим внаслідок АТО та членам їх родин»... http://ippo.if.ua/index.php?start=10
 
 
********************
 

Тренінги для майбутніх школярів та їх батьків із тимчасово окупованих територій України

30серпня 2015 р. у кінотеатрі «Люм’єр» відбулися завершальні заняття щодо підготовки до школи для майбутніх першокласників та їх батьків з числа внутрішньо переміщених осіб. (http://ippo.if.ua/index.php/55-2010-06-30-12-43-02/2010-06-30-12-46-25/1369-serpen-news-18)

 
 
 
 
********************
Працівниками Івано-Франківського ОЦППСР 6 та 13 серпня 2015 р. було проведено серію занять для майбутніх першокласників та їх батьків. тренінги для внутрішньо переміщених осіб розробили та провели директор центру Людмила Підлипна та методисти - Тетяна Глуханюк і Оксана Хомин. (http://ippo.if.ua/index.php/56-2010-06-30-12-43-02/1350-treninhy-dlia-maibutnikh-shkoliariv-ta-ikh-batkiv-iz-tymchasovo-okupovanykh-terytorii-ukrainy)
 
 
 
 
 
 
 
 
********************

 

 

Підсумкова конференція

"Запобігання торгівлі людьми та неврегульованої міграції"
 
18 березня 2015 р. на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася підсумкова конференція за результатами впровадження в області "Програми запобігання торгівлі людьми та неврегульованої міграції для учнів тсарших класів районних шкіл" ...
http://ippo.if.ua/index.php/56-2010-06-30-12-43-02/1279-pidsumkova-konferentsiya-zapobihannya-torhivli-lyudmy-ta-nevrehulovanoyi-mihratsiyi 
 
 
 
 
 
 
 
********************
 
Психологічна підтримка онкохворих дітей та їх батьків

16 лютого в обласній дитячій клінічній лікарні була проведена психотерапевтична група для онкохворих дітей та їх батьків.  Захід провели фахівці обласного центру практичної психології  і соціальної роботи - Людмила Підлипна – директор центру та Вікторія Павлюк – методист центру. Захід був приурочений до Міжнародного дня онкохворих дітей.

За словами обласного педіатра Лідії Сенюти, онкогематологічне відділення дитячої лікарні – єдиний високоспеціалізований центр в області, де лікуються такі діти. Про роботу обласного центру практичної психології та соціальної роботи і відділу було домовлено не випадково, адже ці діти і їхні батьки якнайбільше потребують психологічної підтримки підтримки. 

 «Психотерапевтичні заняття допомагають батькам подивитись іншими очима на проблему їхніх дітей, - зазначає директор Івано-Франківського обласного центру практичної психології і соціальної роботи Людмила Підлипна, -  і стабілізуватися, щоб позитивно впливати на адекватну підтримку здорової частини у дітей, а також, на весь той ресурс, який спрямований на видужання». 

Спеціалісти застосовували у роботі з дітками та їхніми батьками арт-терапевтичні техніки та тілесно-орієнтовані методики, зокрема, це і малювання, і робота з казковими картами. 

Психологи переконані, що така робота дасть можливість діткам вивільнити той ресурс, який допоможе віднайти нові шляхи до здоров’я та одужання.

 
 
 
********************

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР ПСИХОЛОГІВ

1 грудня 2014 року в Управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області за участю обласного центру практичної психології і соціальної роботи провели навчально-методичний семінар психологів на тему «Надання екстреної психологічної допомоги постраждалим унаслідок надзвичайних ситуацій, подій та їх наслідків, надання психологічної допомоги вимушеним переселенцям зі Сходу України та АР Крим». http://ippo.if.ua/index.php/56-2010-06-30-12-43-02/1201-navchalno-metodychnyi-seminar-psykholohiv