На сайті:
На сайті один гість та відсутні користувачі
Початкова школа: вектори розвитку
28.10.13
Оновлення змісту початкової освіти потребує аналізу інтелектуальних і творчих ресурсів, де перевага надається дитячій обдарованості. Тому одним з основних завдань сучасного вчителя є робота з обдарованими учнями, їх підтримка, забезпечення всебічного розвитку індивідуальності як особистості.
24 жовтня 2013 року на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у рамках співпраці інституту з регіональним центром Інституту обдарованої дитини проведено семінар для вчителів початкових класів «Модель роботи з обдарованою дитиною».
У ході заходу Оксана Микитин, завідувач регіонального центру Інституту обдарованої дитини НАПН України висвітлила основні поняття обдарованості, ознайомила із сучасними підходами до діагностики та розвитку обдарованості дітей молодшого шкільного віку.
У виступі «Самоменеджмент як технологія підготовки вчителя до роботи з обдарованими дітьми» Надія Попович, завідувач відділу дошкільної та початкової освіти ОІППО акцентувала, що неабияка роль у такому процесі відводиться вчителю. Тому він повинен дбати про формування і розвиток конкурентноспроможності (кваліфікаційної готовності вступати в конкурентну боротьбу) і конкурентноздатності (особистісної властивості) як ознаки своєї професійної компетентності. У підготовці педагогів до роботи з обдарованими дітьми актуальним і значущим є самоменеджмент як технологія. Адже самоменеджмент забезпечує необхідні умови для утвердження позиції вчителя як суб’єкта навчальної діяльності. Тому в роботі з обдарованими дітьми у даній технології ключовими компетенціями є самопланування, самодіагностика, самоорганізація, самоаналіз, самоконтроль і самопрезентація тощо.
Марія Семенів, практичний психолог-методист Черніївської ЗОШ І-ІІІ ст. Тисменицької районної ради наголосила на основних підходах і стратегіях діяльності з розвитку творчих здібностей у дітей молодшого шкільного віку.
Метою тренінгового заняття «Особливості роботи з обдарованими учнями», що провела з учасниками семінару Віра Романишин, практичний психолог Цінівської ЗОШ І-ІІІ ст. Рожнятівської районної ради, було довести необхідність створення найсприятливіших умов для всебічного розвитку дітей. Адже чим різноманітніше середовище, у якому перебуває дитина, тим яскравіше виявляються її здібності, активніша поведінка.
На завершення зустрічі намітилися подальші шляхи співпраці та взаємонавчання вчителів початкових класів з проблеми «Модель роботи з обдарованою дитиною» через проведення серії майстер-класів, методичних практикумів тощо.