На сайті:
На сайті 116 гостей та відсутні користувачі
НАЦІОНАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ: ПОШУК ПРІОРИТЕТІВ
26.09.13
На сучасному етапі розвитку суспільства і держави проблема національного виховання дітей та молоді є особливо актуальною. Її вирішення потребує пильної уваги органів управління освітою, навчальних закладів, громадських організацій, усіх інституцій, причетних до цієї важливої справи.
26–27 вересня 2013 р. на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція “Національне виховання дітей та учнівської молоді в контексті історичного розвитку та культурних надбань українського народу”. Її мета – пошук інноваційних підходів і моделей національного виховання дітей та учнівської молоді, визначення оптимальних форм і методів діяльності на основі загальнолюдських цінностей, духовних, моральних і культурних засад життя українського народу.
Захід провели за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого. Його організатори – департамент освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
У конференції взяли участь близько 100 осіб – представників із 10 областей України: науковці, науково-педагогічні працівники, методисти, заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори, класні керівники, практичні психологи, а також автори державних і регіональних виховних програм та громадські організації.
Із вітальним словом до освітян звернувся Володимир Дутчак, заступник директора департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Він наголосив: “Сьогодні ми приділяємо значну увагу питанням пошуку нових пріоритетів у вихованні підростаючих поколінь, оновлення змісту, форм і методів духовного становлення особистості на основі гуманізації її життєдіяльності, створення умов для самореалізації у соціальному просторі”.
Із зацікавленням учасники слухали доповіді: «Актуальні питання національного виховання дітей та учнівської молоді: регіональний аспект» (Ольга Барабаш, проректор Івано-Франківського ОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент), «Український національний характер та сучасний ідеал виховання нашої молоді» (Омелян Вишневський, професор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, академік Академії наук вищої освіти України, кандидат педагогічних наук.), «Творча спадщина Софії Русової як теоретичне підґрунтя сучасного національного виховання дітей та молоді» (Зіновія Нагачевська, професор кафедри педагогіки імені Богдана Ступарика Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», доктор педагогічних наук.), «Мета, завдання, принципи українського національно-патріотичного виховання ХХІ століття» (Валентина Стрілько, президент Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого, кандидат педагогічних наук).
Обговорення актуальних проблем продовжувалося на засіданнях чотирьох секцій, які працювали у таких тематичних напрямах: теоретико-методичні засади сучасного національного виховання, формування життєвих компетентностей і ціннісних орієнтацій дітей засобами етнопедагогіки й краєзнавства, моделювання й реалізація виховної системи як основи життєдіяльності особистості тощо.
Досвід організації роботи з дітьми та молоддю був представлений на виставці «Виховний простір Івано-Франківщини». Учні шкіл області поділилися своїми творчими напрацюваннями, виконаними у різноманітних техніках, як-от вишивка, квілінг, макраме, бісероплетіння, ткацтво, декупаж, виготовлення ляльок-мотанок тощо. Вони також провели майстер-класи для присутніх на заході.
Учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції обговорили та прийняли рекомендації. За підсумками передбачається видання науково-методичного збірника.
Коментарі