На сайті:

На сайті 289 гостей та відсутні користувачі

Бібліотечні новини

04.03.25

1Щороку 9 і 10 березня в Україні та світі відзначають Шевченківські дні, які припадають на роковини народження і смерті видатного українського поета, прозаїка, мислителя, живописця, гравера, етнографа Тараса Шевченка. Шевченко - національний герой і символ України, діяч українського національного руху, член Кирило-Мефодіївського братства. До 211-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка бібліотека інституту підготувала виставку книг, яка демонструє читачам  збірки українських поезій різних авторів, котрі писали вірші, присвячені Тарасу Шевченку. Представлені збірки Є. Маланюка, В. Коротича, І. Драча, Д. Павличка та інших. Для читача підготовлено також бібліографічний покажчик всіх творів Т.Г. Шевченка,  літератури про його життя і діяльність, художні твори, про поета , які зберігаються у фонді інститутської бібліотеки. На сайті бібліотеки також розміщені інші цікаві матеріали, присвячені Т.Г. Шевченку, наприклад «Скульптурна шевченкіана Прикарпаття»  -- світлини пам’ятників Т. Шевченку, що встановлені у Івано-Франківській області.

До 95-тої річниці від дня народження видатної української письменниці і поетеси Ліни Косенко підготовлено презентацію  книги поезій «Річка Геракліта». В матеріалі подано інформацію про життя і діяльність письменниці, розглянуто структуру книги та ілюстрації в ній авторства  талановитого художника Сергія Якутовича, також додано фото інших книг Ліни Костенко, що видавалися в Україні останніми роками.

У минулому році бібліотека готувала бібліографічний огляд книг «Моє місто» у 2-х частинах, що вийшли у видавництві «ЛІЛЕЯ-НВ» Огляд підготовлено для тих, хто цікавиться історією міста Івано-Франківська. В даний час читачам пропонується частина  третя огляду, який містить 14 книг з історії Івано-Франківська (Станіславова) різної тематики: економіко-господарська ситуація початку ХХ ст.; перебіг воєн та про дивізію «Галичина» і УПА; топографічні, гідрографічні, архітектурні особливості міста, соціально-культурне життя, розвиток футболу, діяльність громадських організацій. Тут є спогади студента, дослідження хірурга, щоденник гебрея, записки в’язня, розповіді про видатних мешканців Станіславова. Охоплено історичний період часу від ХІХ ст.  до 60-х, майже 90-х років ХХ століття. Книги містять багато світлин та ілюстрацій. Попередні дві частини огляду можна знайти на сайті бібліотеки  у розділі 2024 року,  книги можна отримати в бібліотеці інституту.

Ще один цікавий і потрібний бібліографічний огляд присвячений галицьким письменникам, яких не можна забути. Огляд називається «Пам’ятаємо галицьких письменників. Розповідь про талановитих Івано-Франківських письменників : Антона Могильницького, Михайла Яцківа, Юрія Шкрумеляка». Огляд містить великий за змістом матеріал про кожного з письменників: життєвий шлях та творчу діяльність. Подаються світлини та бібліографічний запис книг, які зберігаються в бібліотеці інституту.

Бібліотека продовжує інформаційно-бібліографічну діяльність для працівників освіти. У розділі «На допомогу слухачам курсів», до підрозділу «Сторінками журналу «Методист» додано рекомендаційний список статей з вступом  та скороченим змістом для методистів дошкільних навчальних закладів.

Додати коментар

Захисний код
Оновити