На сайті:
На сайті 390 гостей та відсутні користувачі
Використання освітніх інновацій як засіб самореалізації вчителя початкових класів у професійній роботі
01.11.24
На виконання річних планів Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти і Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка 30 жовтня 2024 року в online форматі відбулася міжрегіональна виставка кращих освітніх практик учителів початкових класів.
Мета заходу - стимулювання потреби педагогів у професійній самореалізації з використання освітніх інновацій, поширення кращих педагогічних практик учителів початкових класів, активізація творчого потенціалу учителів, а також створення педагогічних умов задля професійного розвитку вчителів початкових класів області в умовах імплементації нового Професійного стандарту «Вчитель закладу загальної середньої освіти» (наказ МОН від 29 серпня 2024 р. №1225).
До участі в онлайн виставці та представлення власних напрацювань запрошувалися учителі початкових класів, представники центрів професійного розвитку Івано-Франківщини і Хмельниччини.
З привітаннями до присутніх звернулися Любов Шелемей, проректор з науково-методичної роботи Івано-Франківського ОІППО, і Ігор Гіжделіцький, перший проректор Хмельницького ОІППО імені Анатолія Назаренка.
Про професійний розвиток учителів початкових класів Івано-Франківської області (основні аспекти у контексті реформування загальної середньої освіти) доповіла Надія Попович, методист з початкової освіти Івано-Франківського ОІППО. Про науково-методичний супровід професійного зростання вчителя початкових класів Хмельниччини розповіла Антоніна Галас, методист Хмельницького ОІППО.
У форматі відеосюжетів педагоги Прикарпаття презентували:
Персонал-технологія формування навички читання учнів молодшого шкільного віку (Ірина Досяк),
Освітній буктрейлер як технологія популяризації читання (Людмила Гаврильчук),
Використання цифрових технологій на уроках у початкових класах (Уляна Малярчук),
Використання LEGO-технології в освітньому просторі НУШ (Ірина Човган),
Використання Storytelling для формування мовної компетентності учнів (Ірина Крутко),
Організація безпечного освітнього простору з використанням технологій штучного інтелекту з дітьми початкових класів в умовах воєнного стану (Наталія Гайдейчук).
Учителі початкових класів Хмельницької області представили:
партнерство учнів, батьків, громадськості в рамках впровадження програми «Перлина Поділля» з метою формування цілісної особистості молодших школярів (Світлана Влади шевська);
впровадження ідей сталого розвитку в інклюзивному класі (Олена Старик);
світ STEM: відкривай, твори, досліджуй (Наталія Соколова);
створення навчальних онлайн-посібників за допомогою Book Creator для оптимізаціі навчального процесу в НУШ (Марина Кропельницька);
ранкове коло, як важлива складова розвитку соціальних навичок здобувачів освіти початкової школи (Оксана Лісевич);
роль вчителя в захисті ментального здоров‘я учнів в умовах війни (Алла Сварчевська).
Модерували захід С. Юсипчук, завідувач лабораторії дошкільної та початкової освіти Івано-Франківського ОІППО і А. Галас, методист науково-методичного центру професійного розвитку керівних та педагогічних працівників установ і закладів дошкільної та загальної середньої освіти Хмельницького ОІППО імені Анатолія Назаренка.
Відеозапис міжрегіональної онлайн виставки доступний за покликанням:
https://youtu.be/-0WpN0OuXO4?feature=shared
Підготувала Надія Попович
https://ippo.if.ua/index.php/56-2010-06-30-12-43-02/2883-vykorystannia-osvitnikh-innovatsii-iak-zasib-samorealizatsii-vchytelia-pochatkovykh-klasiv-u-profesiinii-roboti#sigProGalleria3dbb567c9d
|