На сайті:

На сайті 433 гостей та відсутні користувачі

Ще раз про діяльнісний підхід в освіті

02.10.24

1Свого часу Б. Шоу стверджував, що єдиний шлях, який веде до знань – це діяльність. І ця думка як ніколи надзвичайно актуальна сьогодні.

Діяльнісний підхід у навчанні – це не просто про сукупність освітніх прийомів, методів чи технологій, це про філософію освіти Нової української школи, яка орієнтує вчителя на творчість, пошук, розвиток в учнів ключових компетентностей, підготовка їх до самостійного продуктивного життя та продовження навчання упродовж життя.

Практикою доведено, що цей підхід – ефективний метод педагогічної взаємодії, спрямований на активізацію когнітивної діяльності учнів та залучення їх до процесу навчання, набуває нині більшої популярності в освітянському середовищі. Керівник закладу освіти як рушійна сила освітніх трансформаційних перетворень повинен не тільки розуміти необхідність змін в освітньому процесі, продиктованих вимогами нових нормативно-правових документів в галузі освіти, а й важливість наскрізної реалізації власне діяльнісного підходу в закладі освіти у цьому контексті.

Саме тому за ініціативи та підтримки відновлення освіти України Фундацією ЛЕГО у співпраці з МОН України тренерами Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 28 вересня 2024 року розпочато навчання керівників закладів освіти області з проблеми «Діяльнісний підхід у загальній середній освіті в реаліях сьогодення».

Як стверджують тренери, навчання на 9 локаціях пройшло надзвичайно цікаво, активно, продуктивно. Усі учасники були відкриті до співпраці та спілкування. Навіть більше, керівникам подобалося запропоновані активності. Вони відзначали практичну складову навчання, ділилися ідеями, обговорювали, де і як зможуть використати запропоновані матеріали.

Суботній вересневий день залишив позитивні враження: комфортна та доброзичлива атмосфера дозволила учасникам вільно взаємодіяти та обмінюватися управлінськими практиками.

Дякуємо захисникам і захисницям за можливість працювати на благо розвитку освіти. Дякуємо проекту за можливість бути частиною такої крутої команди!

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити