На сайті:

На сайті один гість та відсутні користувачі

Творча світлиця

24.06.24

20240621 12023221 червня в Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулась презентація чотиритомного видання вибраних праць доцентки, кандидатки педагогічних наук Любомири Калуської.

Любомира Василівна знана не лише на Прикарпатті, але й в усій Україні та за її межами, науковиця, авторка понад 700 найменувань видавничої продукції.

У педагогічному доробку пані Любомири є авторські програми, наукові та науково-методичні статті, наукові та навчально-методичні посібники, збірки тощо. Окремі з них стали бестселерами, адже перевидавалися по кілька разів поспіль. Зокрема, збірка розваг та дозвіль «Веселинка» у двох книгах перевидавалась двічі, «Видатні українські педагоги» ‒ тричі, «Абетка чеснот української дитини», «Родинне сонцеколо» та двотомне видання «Дивокрай» із грифом Міністерства освіти і науки України – чотири рази.

Своєрідним підсумком, узагальненням плідної науково-педагогічної діяльності Любомири Калуської впродовж майже 50 років стало чотиритомне видання вибраних педагогічних творів. До перших трьох томів увійшли загальні питання педагогіки, авторські програми, навчально-методичне забезпечення змісту дошкільної освіти. Четвертий том присвячено проблемі духовно-морального виховання дітей дошкільного віку.

Сферою наукових інтересів стало дослідження проблем духовно-морального, трудового, національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку, упровадження в освітній процес закладів дошкільної освіти інноваційних підходів, кращих вітчизняних практик, досвіду сімейного виховання та ідей видатних українських педагогів. Це й лягло в основу багатьох її друкованих видань, таких як «Інновації в дошкіллі», «Сонячні промінчики душі», «Агеликова школа» та багато інших.

Цінний практичний доробок Любомири Калуської ‒ авторська комплексна освітня програма для дітей дошкільного віку “Соняшник” та повний комплект навчально-методичного забезпечення до неї. Ідеться про «Планування освітньої роботи з дітьми дошкільного віку», «Соняшникову палітру» з орієнтовним плануванням роботи різних видів образотворчої діяльності, «Соняшникову читанку», «Соняшникову школу казок» з творами для читання, «Соняшникову ігротеку» та репертуарні збірники з матеріалами для музичних керівників «Соняшникова музична скринька». У 2023 році програма втретє отримала гриф Міністерства та схвалена до використання в закладах дошкільної освіти України.

Зворушливими стали слова Любомири Василівни, які прозвучали як спогади про найрідніших, котрі й заклали той фундамент мудрості, любові до дітей та вміння зібрати, акумулювати і передати духовні скарби нащадкам. Пані Любомира зауважила, що людина без настанов, наче та земля гола, що родить тільки бур’ян. Як землю треба добре обробити, щоб стала родючою, так і дитину потрібно змалку виховувати, щоб вона була корисною собі і суспільству.

Власне, все своє свідоме життя педагогиня натхненно працювала з дітьми і для дітей, плекаючи в них морально-християнські засади, любов до праці, України.

Особливо продуктивним стало останнє десятиліття. Любомира Василівна напрацювала близько 30 різних видань. Для дітей різних вікових груп підготувала серію матеріалів за творами Василя Сухомлинського «Казкова розмовляночка за малюнками» та «Казковий робочий зошит з підготовки руки до письма».

Вітали Любомиру Василівну з творчою подією Ольга Балкова, головна спеціалістка з питань дошкільної освіти департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради; Ольга Барабаш, проректорка з наукової роботи Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; працівники інституту; завідувачі закладів дошкільної освіти; вихователі та їхні вихованці, а також рідні та друзі пані Любомири.

Зворушливими стали слова та виступ малят із дошкільного закладу № 1 м. Івано-Франківська.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити