На сайті:
На сайті 166 гостей та відсутні користувачі
Відновлення спроможності інклюзивно-ресурсних центрів забезпечувати якісні послуги у громадах в умовах війни
19.04.24
Відповідно до плану роботи з реалізації Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Стаємо сильнішими разом» з теми «Відновлення спроможності інклюзивно-ресурсних центрів забезпечувати якісні послуги у громадах в умовах війни» у період 15-18 квітня відбулась серія методичних вебінарів для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами (ментори Наталія Шеремета та Галина Шпільчак, методисти ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти ІФОІППО).
Учасники заходів – практичні психологи інклюзивних закладів, асистенти вчителів інклюзивних класів, педагоги, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами Рожнятівської, Брошнів-Осадської, Перегінської, Долинської, Вигодської, Болехівської та Рогатинської територіальних громад. У роботі вебінарів взяли участь 153 особи.
Мета вебінарів – посилення професійної спроможності та розвиток фахових компетентностей педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах війни та забезпечення спроможності надання рекомендацій закладам освіти з метою попередження посилення психологічної травми в дітей.
Упродовж роботи опрацьовано питання нормативно-правового забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами у воєнний період; визначення категорій (типів) особливих освітніх потреб (труднощів) у дітей з особливими освітніми потребами та відповідних рівнів підтримки під час забезпечення інклюзивного навчання; визначення соціоадаптаційних/соціокультурних труднощів як наслідків психологічної травми. Обговорювалися механізми здійснення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи, системний психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами фахівцями (консультантами) інклюзивно-ресурсного центру та надання підтримки для дітей, що мають психологічну травму.
Учасники вебінарів брали активну участь у методичних діалогах, ознайомилися з тематичними презентаціями проєкту та обмінялися професійним досвідом щодо інклюзивного навчання.
https://ippo.if.ua/index.php/56-2010-06-30-12-43-02/2819-vidnovlennia-spromozhnosti-inkliuzyvno-resursnykh-tsentriv-zabezpechuvaty-iakisni-posluhy-u-hromadakh-v-umovakh-viiny#sigProGalleria9c72e677aa