На сайті:
На сайті 163 гостей та один учасник
ФАКТОРИ МОДЕРНІЗАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ОСВІТИ
12.12.22
Склавши крила, важко летіти і самому орлу.
Григорій Сковорода
А що ж робити для польотів?
Перший спосіб дуже простий: треба весь час працювати, не зупиняючись і не складаючи ті самі крила.
За минулий тиждень на базі інституту було проведено серію науково-методичних заходів. Кілька штрихів про окремі з них.
На авторський семінар педагогів-новаторів (керівник Галина Стрільчик) приїхали освітяни, готові до безперервного особистісного та професійного розвитку. Здатність до творчого пошуку та генерування нових ідей вони вдосконалювали за сприяння педагогів-новаторів:
Ольги Процак, учителя трудового навчання Отинійського ліцею, лауреата Всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2021», педагогічний досвід якої презентувався на Всеукраїнській школі майстерності «Педагогічний стартап» і на Всеукраїнському науково-методичному семінарі з трудового навчання (технологій).
Лесі Павлюк, учительки початкових класів ліцею № 7 Івано-Франківської міської ради, тренерки з ментальної арифметики та меморики центру інтелектуального розвитку "Smartum", тренерки НУШ, експертки з вивчення педагогічного досвіду вчителів, що сертифікуються, експертки інституційного аудиту, півфіналістки національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2020 та 2021 рр., фіналістки всеукраїнського туру конкурсу «Учитель року-2019», фіналістки конкурсу "РодовідУчиттель - 2022".
Юрія Пахомова, учителя хімії ліцею № 24 Івано-Франківської міської ради, учителя-методиста, переможця обласного туру «Учитель року–2020, двократного переможця Всеукраїнського конкурсу «Кращий гендерночутливий STEM-урок» 2019 та 2021р.;
методиста від України в міжнародному проєкті (Україна, Португалія, Франція, Італія та Польща), члена ГО «Майстерня освітніх інновацій ЛІСО», увійшов у ТОП-51 Teacher Innovation Cup–2020.
Ольга Процак презентувала проєкт «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва в Івано-Франківській, Житомирській і Донецькій областях». А також провела практичне заняття з використання онлайн-редакторів для розробки та кодування орнаментів української вишивки.
Кінезіологія належить до здоров’язбережувальних технологій. Її вправи спрямовані на збереження здоров’я дітей, корекцію та профілактику порушень у їхньому розвитку. Дуже важливо застосовувати на практиці цю інноваційну технологію, що зробить доступною тренування «мозку» у дітей дошкільного, шкільного віку та дітей з особливими освітніми потребами. Леся Павлюк виконала зі слухачами цілий ряд кінезіологічних вправ, розроблених із метою корекції, профілактики порушень та збереження здоров’я дітей з особливими освітніми потребами.
Кількість трендів в освіті за останній рік зросла не просто в 2-3 рази, а, здається, у сотні разів. Відповідно, виділити найактуальніший із такої кількості виявилося непросто. Юрій Пахомов провів тренінг «Сучасні тренди освіти: віртуальна реальність та технологія доповненої реальності»
Поширення і запровадження в шкільну практику основних концепцій педагогів-новаторів є одним із факторів модернізації регіональної системи освіти.
https://ippo.if.ua/index.php/56-2010-06-30-12-43-02/2613-faktory-modernizatsiyi-rehionalnoyi-systemy-osvity#sigProGalleria13c57580ff