На сайті:

На сайті 303 гостей та відсутні користувачі

Методична студія учителів географії

27.08.20

Головні стратегії та шляхи розвитку географічної і економічної освіти в умовах нового формату освітньої діяльності. Таку проблему вирішувала цьогоріч методична студія працівників місцевих органів управління освітою, керівників методичних об’єднань та працівників, відповідальних за організацію методичної роботи з учителями географії, природознавства та економіки.
Методична студія працювала у дистанційному форматі з використанням електронного сервісу Google Meet. Всього у роботі студії взяли участь 56 педагогічних працівників.
На онлайн-заході Світлана Подолюк, методист лабораторії природничо-математичних дисциплін ІФОІППО, ознайомила з основними напрямами організації навчально-виховного процесу з географії, природознавства, економіки у 2020/2021 н. р.; з методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України щодо вивчення предметів у 2020/2021 навчальному році та методичними рекомендаціями щодо проведення дистанційного навчання в умовах карантинних обмежень; презентувала типову навчальну програму «Ключові уміння 21-го століття», розроблену Британською Радою в Україні. Програмі надано гриф «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (лист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 03.06.2020 № 22.1/12-Г-334). Дана програма розроблена задля сприяння реалізації концепції «Нова українська школа» та «Закону України про освіту», розрахована на вчителів будь-якого предмета і спрямована на усвідомлення ними компетентнісного підходу до навчання загалом та, зокрема, процесів, пов’язаних із розвитком в учнів ключових життєвих умінь.
Наталія Толоконнікова, кандидат біологічних наук, доцент кафедри теорії та методики навчання ІФОІППО, особливу увагу звернула на реалізацію Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти), запровадження якої не тільки дозволить вчителям наочніше пояснювати необхідний матеріал, а й допоможе здобувачам освіти вчитися критичному мисленню та вдало комбінувати отримані знання для вирішення реальних життєвих ситуацій; ознайомила учасників студії з моделлю «перевернутого класу» як елементом дистанційного навчання.
Марія Кифор, старший викладач кафедри теорії та методики навчання ІФОІППО, ознайомила учасників з проектами, спрямованими на підвищення конкурентоспроможності української молоді на ринку праці через розвиток навичок соціального підприємництва; значну увагу звернула на проблему формування підприємливості та фінансової грамотності здобувачів освіти.
Учасники заходу окреслили основні напрями діяльності педагогів щодо організації освітньої діяльності в умовах дистанційного або змішаного формату навчання; підготовки до участі у міжнародному дослідженні якості освіти PISA – 2024, спрямованому на природничо-наукову компетентність.
На завершення засідання обговорено питання, що задавались учасниками в чаті.

Додати коментар

Захисний код
Оновити