На сайті:

На сайті 240 гостей та відсутні користувачі

До ювілею В’ячеслава Чорновола

18.12.17

Історія не знає слова «якби». Але «якби» В’ячеславові Чорноволу довелося жити в іншому часовому вимірі, «якби» не вкоротили віку, досягнув би набагато більшого в різних галузях суспільного буття. Нам відомо про нього як про патріота України, державотворця, політика, опозиціонера. А ще його, правда, у вужчих колах шанували як підпільника, правознавця, історика, літературознавця, критика, публіциста, журналіста. І перелік, очевидно, можна продовжувати. Якби було «якби», ми вітали б його з вісімдесятиліттям. Але так не сталося…

В історії зафіксовано чимало несподіваних, але дивно символічних збігів. Чорновіл В’ячеслав народився 24 грудня 1937 р., коли християни західного обряду сідають до Святої Вечері. Стус Василь народився 6 січня 1938 р., коли до Святої Вечері сідають християни східного обряду. Обоє згодом опинилися поза рідними домівками, обоє творили і боролися проти людиноненависницької системи, обох та система жорстоко карала, обоє відлетіли у засвіти за досі не з’ясованих обставин, обоє пожертвували собою заради незалежності Батьківщини. І лише один із двох, той, який на тринадцять днів старший, тієї незалежної України діждався. Дочекався і мріяв розбудовувати, бо відав як те треба робити. Але так не сталося…

Як свідчить історія, пригноблена нація тільки тоді має власну державу, коли здобуває її в нелегкій боротьбі, а попереду йдуть люди-смолоскипи. Вони заслуговують ушанування, як В’ячеслав Чорновіл. Вони заслуговують пам’яті…

На допомогу вчителям і вихователям пропонуємо матеріали до занять та заходів.

Додати коментар

Захисний код
Оновити