На сайті:
На сайті 218 гостей та відсутні користувачі
Початкова школа: вектори розвитку
20.11.17
У Концепції нової української школи розвиток критичного мислення учнів виділено як одне із основних завдань освітнього процесу в початковій школі. Мислити критично - означає вільно використовувати розумові стратегії та операції високого рівня для формулювання обґрунтованих висновків, оцінок і прийняття рішень.Розвиваючи цей тип мислення, вчитель формує особистість, яка прагне до самовдосконалення та розвитку, має власні переконання, є толерантною до думок інших людей, вміє аналізувати, порівнювати, синтезувати, оцінювати інформацію з будь-яких джерел, робити свідомий вибір, приймати рішення та обґрунтовувати його тощо.
15 листопада 2017 року у курсовій групі вчителів початкових класів зі спецкурсом «Формування культури здоров’я учнів шляхом упровадження здоров’язберігальних освітніх технологій» (керівник Надія Попович) у рамках фахово-функціонального модуля проведено тренінгове заняття «Розвиток критичного мислення учнів початкових класів» (Наталія Скоморовська, викладач кафедри теорії та методики навчання ОІППО, кандидат педагогічних наук).
У ході заняття педагоги мали можливість систематизувати свої знання про критичне мислення, вміння, які необхідно сформувати в учнів, визначати організаційно-педагогічні умови для його цілеспрямованого розвитку.
У практичній частині Наталія Скоморовська, запропонувала різноманітні навчальні завдання, що допоможуть педагогам розвивати критичний спосіб мислення.
У підведенні підсумків слухачі курсів прийшли до висновку, що під час уроку з розвитку критичного мислення важливо, аби вчитель якнайбільше надавав слово учням, заохочував до висловлення власної обґрунтованої думки. Він має бути «диригентом», стимулювати учнів до роздумів, уважно вислуховувати їхні міркування.
https://ippo.if.ua/index.php/56-2010-06-30-12-43-02/1883-pochatkova-shkola-vektory-rozvytku-3#sigProGalleria99aca1c03c