На сайті:

На сайті 278 гостей та відсутні користувачі

Робочий візит на Прикарпаття

27.09.17

IMG 398526 вересня 2017 року Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала навчальні заклади Івано-Франківська.

Міністр побувала у Ямницькому навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» як в одній із чотирьох пілотних шкіл. Крім названого, новий стандарт утілюють Калуська загальноосвітня школа І ступеня № 11, Івано-Франківська І ступеня № 9 та Більшівцівська І–ІІІ ступенів Більшівцівської селищної ради об’єднаної територіальної громади.

У ході зустрічі очільниця поспілкувалася з учителями початкових класів, батьками учнів та першокласниками.

Після цього Лілія Гриневич провела круглий стіл із заступником голови облдержадміністрації Ігорем Пасічняком; директором департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації Віктором Кімаковичем; ректором Івано-Франківського ОІППО Романом Зуб’яком; головами Тисменицької райдержадміністрації та райради Іваном Семенюком та Романом Крутим, директорами пілотних шкіл, а також батьками.

Міністр акцентувала на питаннях особистісного розвитку, що бачиться важливим для дітей молодшого шкільного віку. Зі слів Л. Гриневич, вони повинні навчатися в атмосфері взаємної довіри та поваги, а процес навчання має бути творчим та ідейним.

Ішлося і про можливості та зміни, яких очікують від нового Державного стандарту початкової освіти.

Ми бачимо, що освітнє середовище в пілотних класах відрізняється від звичайних. Нові методи формують людину без комплексів, стимулюють до творчості та вчать поважати один одного. Методики пошукового навчання мають на меті зберегти інтерес до навчання, що є дуже важливим для нової школи», – відмітила міністр.

Натомість батьки висловили думку про те, що нововведення стимулюють дітей до навчання, і вони з радістю відвідують школи.

Відвідини класичного закладу

Міністр освіти і науки України взяла участь і в спільному засіданні Асоціації ректорів вищих технічних навчальних закладів України та членів Президії спілки ректорів вищих навчальних закладів. Там вона представила новий Закон України «Про освіту».

Розпочавши зустріч, Лілія Гриневич відмітила, що прийняття важливого документа – це лише початок освітньої реформи, яка передбачає зміни в освітньому законодавстві:

– Дуже важливо, що сьогодні цим законом ми розпочинаємо перехід від пострадянської до системи освіти, яка орієнтована на отримання ключових компетентностей ХХІ століття. І спектр цих компетентностей є значно ширшим ніж те, що ми формували у традиційній школі.

Міністр охарактеризувала основні елементи Нової української школи, зупинилась на ключових можливостях розвитку компетентнісного навчання. За словами Л. Гриневич, цей закон дає рівний доступ до якісної освіти, інклюзивної освіти та освіти за принципом "гроші ходять за дитиною”.

Подальше спілкування з Міністром відбулось у форматі «відкритого мікрофона». Присутні мали змогу задати питання та отримати роз’яснення.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити