На сайті:
На сайті 337 гостей та відсутні користувачі
Роль класного керівника в реалізації системи національно-патріотичного виховання особистості школяра
24.05.16
В умовах сучасних суспільно-політичних змін, що відбуваються в Україні, проблема патріотичного виховання дітей та учнівської молоді є особливо актуальною. Саме навчальний заклад має стати осередком, в якому буде успішно реалізована цілісна система національно-патріотичного виховання. Важлива роль у цьому процесі належить класному керівнику.
18 травня 2016 року на базі Калуської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 5 відбувся постійно діючий семінар керівників районних (міських) методичних об’єднань класних керівників за темою «Система національно-патріотичного виховання дітей та молоді: регіональний аспект».
З освітнім простором м. Калуша ознайомила керівників районних (міських) методичних об’єднань класних керівників новопризначений начальник управління освіти Ірина Люклян, з науково-методичним супроводом навчально-виховного процесу в навчальних закладах міста – Уляна Дребот, директор міського методичного центру. Як саме здійснюється формування професійної компетентності класного керівника з національно-патріотичного виховання учнів розкрила Наталія Кулай, методист методичного центру. Марія Стеблинська доповіла про зміст та особливості діяльності методичного об’єднання класних керівників м. Калуша з національно-патріотичного виховання дітей.
Учасників семінару з науково-методичним забезпеченням національно-патріотичного виховання дітей та молоді ознайомила старший викладач кафедри менеджменту та освітніх інновацій ІФОІППО Людмила Келембет, а методист лабораторії національного виховання ІФОІППО Оксана Риндич – з роллю класного керівника в реалізації системи національно-патріотичного виховання особистості школяра. Також було підбито підсумки роботи постійно діючого семінару керівників районних (міських) методичних об’єднань класних керівників за І півріччя в рамках регіонального науково-методичного проекту «Національно-патріотичне виховання».
У практичній частині засідання Оксана Крохта, класний керівник 7–Б класу Калуської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 5 презентувала модель виховної системи класу «Я – громадянин – патріот України». Оксана Кулик, практичний психолог та Тетяна Кутинська, соціальний педагог провела з учасниками семінару заняття з елементами тренінгу «Покоління нового часу», використовуючи методики, які можуть реалізовувати у своїй подальшій практичній діяльності класні керівники.
Незабутні враження залишилися в учасників семінару від літературно-музичної композиції «Україна – вільна держава, з нею пов’язую долю свою» та від зустрічі з майстром розпису на склі, вчителем образотворчого мистецтва Вікторією Гетьманською.
На завершення присутні обмінялися думками, висловили слова подяки організаторам семінару, власні побажання та пропозиції й окреслили основні завдання діяльності.