На сайті:

На сайті 170 гостей та відсутні користувачі

Відбулося виїзне засідання обласної творчої групи заступників директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів

18.11.13

DSCN5940 gggВ умовах соціально-економічного та культурного розвитку України, її входження у світовий простір, важливого значення набуває виховання, головною тенденцією якого є його випереджувальна роль.

Виховання – це процес залучення особистості до засвоєння вироблених людством цінностей, створення сприятливих умов для реалізації нею свого природного потенціалу та творчого ставлення до життя, спрямований на утвердження суспільно значущих норм і правил поведінки людини.

Метою виховання, як зазначено в Основних орієнтирах виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України (2011р.), є формування морально-духовної, життєво компетентної особистості, яка успішно реалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал.

Метою Основних орієнтирів є створення й запровадження моделей виховних систем загальноосвітніх навчальних закладів на основі громадських цінностей як основи цілісного розвитку особистості.

Темі “Варіативні моделі виховних систем загальноосвітніх навчальних закладів: досвід упровадження” присвячене виїзне засідання обласної творчої групи заступників директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів, що відбулося на базі Коломийського навчально-виховного комплексу № 9 “Школа-математично-природничий ліцей”.

Досвідом управління розвитком навчального закладу на основі проектно-цільового підходу поділилася з присутніми директор Г. Пасічна.

Педагогічний колектив закладу має вагомі напрацювання щодо використання інноваційних технологій у навчально-виховному процесі, зокрема, проектних, інформаційно-комунікаційних, розвивальних та інших, що позитивно позначаються на результативності діяльності і ліцеїстів, і їх наставників.

У рамках науково-методичного модуля виступили з повідомленнями завідувач лабораторії національного виховання Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти О.Фляк (“Наукові підходи до управління виховною роботою в загальноосвітньому навчальному закладі”) та старший викладач кафедри менеджменту та освітніх інновацій інституту Л.Келембет (“Програмно-цільовий підхід – основа реалізації виховної системи навчального закладу”).

Учасник творчої групи, заступник директора з виховної роботи ліцею М.Лисишин презентувала модель виховної системи закладу “Майбутня еліта держави” через низку міні-проектів, представлених учнями та їх класними керівниками, зокрема: “Я – родина”, “Я – коломиянин”, “Я – ліцеїст”.

Вихованці поділилися враженнями від роботи над міні-проектами, з гордістю показали свої творчі напрацювання (відеофільми, планшети, фото композиції та ін.).

Учасники засідання висловили вдячність керівникам, педколективу, дітям за презентацію їхнього досвіду й побажання подальшої плідної праці.

DSCN5856

DSCN5835

DSCN5940

Додати коментар

Захисний код
Оновити