На сайті:
На сайті 103 гостей та відсутні користувачі
Відбулося засідання школи молодого соціального педагога
17.04.13
Cучасність вимагає від дітей чимраз швидшого і якіснішого входження у світ дорослих, що не завжди відбувається спокійно й без насильства. Ми, як представники дорослої частини людства, прагнемо, аби процес соціалізації наших дітей відбувався якомога якісніше й безпечніше, тому переконані в необхідності проведення заходів та впровадження політики захисту дітей від будь-яких форм насильства.
Законодавство України щороку поповнюється законами, що покликані захищати дітей від насильства та попереджувати його прояви в родині, навчальних закладах, на вулицях наших міст.
10 квітня 2013 року на базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулось засідання школи молодого соціального педагога закладів професійно-технічної освіти на тему «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в професійно-технічному навчальному закладі».
Метою школи молодого соціального педагога було сформувати вміння та навички розуміння та розв’язання проблеми насильства в навчальному закладі; сфокусувати увагу учасників на проблемі насильства у дитячому середовищі та визначити власне місце у вирішенні цієї проблеми.
Лілія Крикун, методист ОЦППСР ознайомила з планом роботи засідання, надала інформаційно-методичне забезпечення та окреслила актуальність проблеми насильства в професійно-технічних навчальних закладах.
Тетяна Глуханюк та Лілія Крикун, методисти обласного центру практичної психології та соціальної роботи, провели тренінгове заняття «Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в професійно-технічному навчальному закладі».
Основною формою роботи школи молодого соціального педагога було тренінгове заняття, на якому учасники розкрили сутнісний зміст проблеми насильства в навчальному закладі; ознайомилися з причинами підліткового насильства та шляхами його профілактики; розкрили основні прояви насилля в дитячому середовищі; розглянули основні напрями роботи соціального педагога в формуванні мотивованої поведінки дитини через урахування її потреб та цінностей відповідно до віку й індивідуальних особливостей; проаналізували наслідки ігнорування проблеми насильства серед дітей для учасників навчально-виховного процесу та виокремили основні фактори для створення сприятливого мікроклімату в учнівському середовищі; окреслили шляхи залучення дітей до діяльності, яка дозволять їм повною мірою виявляти свої задатки, якості, інтереси і створить максимально комфортні умови й можливості життєдіяльності.
На круглому столі було проведено методичний діалог з означеної проблеми, який дозволив учасникам заходу зробити висновок про ефективність використання треніногової роботи у розв’язанні проблеми насильства в професійно-технічних навчальних закладах.