На сайті:
На сайті 203 гостей та відсутні користувачі
Освітній округ: проблеми і перспективи
10.11.12
Відповідно до Угоди про співпрацю між Івано-Франківським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти й Інститутом педагогіки НАПН України та програми експериментальних досліджень лабораторії сільської школи Інституту педагогіки НАПН України з теми “Організаційно-педагогічні умови функціонування освітнього округу у сільській місцевості”(2012–2014 рр., науковий керівник В. В. Мелешко,
кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач лабораторії), затвердженої Вченою радою Інституту педагогіки від 23 лютого 2012 р., протокол № 3, в області розгорнуто дослідно-експериментальну роботу на базі визначених загальноосвітніх навчальних закладів Богородчанського, Городенківського, Долинського, Калуського, Коломийського, Косівського, Снятинського, Тлумацького районів, яким надано статус експериментальних наказом головного управління освіти і науки облдержадміністрації “Про участь у проведенні експериментальних досліджень із теми “Організаційно-педагогічні умови функціонування освітнього округу у сільській місцевості” від 25.04.2012 р. № 328.
У ході І етапу – аналітико-констатувального – увага була зосереджена на таких напрямах діяльності:
- вивчення й аналіз наукових джерел та педагогічного досвіду з проблеми дослідження;
- вивчення стану функціонування освітніх округів та тенденцій їх розвитку;
- визначення специфіки регіональних особливостей у формуванні освітніх округів;
- розроблення структурних моделей регіональних освітніх округів та визначення основних компонентів;
- формування готовності керівників, педагогічних колективів ЗНЗ до роботи в умовах освітнього округу.
Розроблено регіональний науково-методичний проект “Освітній округ” (автор-розробник – Л. І. Келембет), де передбачено систему заходів щодо реалізації цілей та завдань програми досліджень на 2012–2014 роки.
Нещодавно на базі Івано-Франківського ОІППО відбувся обласний семінар директорів районних інформаційно-методичних центрів, завідувачів методичних кабінетів та керівників експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів із теми “Проблеми і перспективи діяльності освітнього округу в сільській місцевості”. У його роботі взяла участь і виступила науковий керівник експериментальних досліджень В. В. Мелешко, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач лабораторії сільської школи Інституту педагогіки сільської школи НАПН України.
Віра Василівна розкрила теоретико-методологічні та організаційно-педагогічні засади експериментальної роботи із зазначеної теми, ознайомила присутніх із досвідом функціонування освітніх округів Дніпропетровської, Донецької, Хмельницької та інших областей, окреслила цілі й завдання експериментальної діяльності в 2013 році.
Учасники семінару взяли активну участь у круглому столі, де обговорили проблеми функціонування освітніх округів у сільській місцевості в умовах Прикарпаття, зокрема:
- демографічну ситуацію, як наслідок, зменшення кількості учнів;
- організацію допрофільної підготовки й профільного навчання в умовах малокомплектних та однокомплектних сільських шкіл;
- транспортне сполучення (віддаленість сіл у гірській місцевості);
- систему взаємодії суб’єктів освітнього округу та ін.
Присутні висловили щиру вдячність науковому керівнику В. В. Мелешко за надану можливість долучитися до експериментальних досліджень й сприяння у творчому пошуку щодо модернізації діяльності сільської школи в умовах освітнього округу та побажання подальшої співпраці.
Людмила Келембет,
старший викладач ОІППО