На сайті:

На сайті 82 гостей та відсутні користувачі

Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery PRO plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/SimpleImageGallery/04.04.18

Warning: imagejpeg(/var/www/html/cache/jw_sigpro/jwsigpro_cache_e268d9380e_img_7110.jpg): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro/includes/helper.php on line 224

Формуємо компетентність підприємливості

 04.04.18

29 березня 2018 року на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-тренінг для вчителів економіки з теми «Компетентність підприємливості як ключова компетентність Нової української школи».
Метою заходу було розкрити зміст й особливості формування підприємливості та фінансової грамотності на уроках різних дисциплін, зокрема економіки і географії.
У ході роботи розглядалися питання:
• реалізація проектів «Підприємницька компетентність», «Ініціативна молодь - інноваційні методи навчання підприємництва в українській системі освіти» у ЗЗСО області;
• презентація навчально-методичного посібника «Формування компетентності підприємливості у курсі географії «Україна і світове господарство. 9 клас».
Світлана Подолюк, методист ОІППО, ознайомила з процесом реалізації науково-методичного проекту «Підприємницька компетентність» та українсько-польських проектів «Урок з підприємницьким тлом», «Ініціативна молодь – інноваційні методи навчання підприємництва в українській системі освіти» у ЗЗСО області, особливостями їх реалізації у 2018 році.
З метою поглиблення знань щодо практичного застосування інструментів навчання підприємництва відбувся тренінг з підприємницької компетентності. Заняття з учителями провела Лілія Козак, методист інформаційно-методичного центру Надвірнянської РДА, тренер українсько-польського проекту «Уроки з підприємницьким тлом».
Під час тренінгу учасники розглянули способи формування компетентностей, зокрема підприємницької, в учнів під час уроку і позаурочний час. Обговорили важливість даної якості в умовах упровадження Нової української школи. Учителі випробували на собі методики особистісного зростання, мотивації та співпраці. У партнерській взаємодії створювали спільний продукт діяльності – «Вежу» з нетрадиційних матеріалів. Стикаючись із ситуаціями ризику і непереборної сили, приймали рішення, складали план діяльності і спільно долали перешкоди. Після такого практикуму зробили висновки про ті складові підприємливості, які ведуть до бажаної цілі, і напрацювали методи для подальшої роботи з учнями на уроці.
Володимир Чабаранок, учитель Калуської школи І-ІІІ ступенів № 5 Калуської міської ради, член обласної творчої групи вчителів географії зупинився на питанні «Формування компетентності підприємливості у курсі географії 9 класу» та презентував напрацьований навчально-методичний посібник.
Уперше в 9 класі вводиться курс «Україна і світове господарство». У 2017/2018 навчальному році вивчення географії в 9 класі здійснюється за новою програмою, мета якої ознайомити учнів з основними тенденціями розвитку національного та світового господарства, визначення місця України в сучасному світі.
Важливу роль разом з іншими має змістова лінія «Підприємливість і фінансова грамотність», яка спрямована на створення в учнів уміння генерувати ідеї й ініціативи щодо проектної діяльності, ефективно використовувати природні ресурси; прогнозувати вплив географії на розвиток технологій, нових напрямів підприємництва; оцінювати можливості для організації підприємницької діяльності у своїй місцевості; планувати діяльність групи щодо нових видів бізнесу в регіоні.
Обласна творча група вчителів географії протягом квітня – грудня 2017 року працювала над створенням посібника «Формування компетентності підприємливості учнів у курсі географії «Україна і світове господарство». 9 клас».
Видання покликане допомогти вчителю виконати завдання, поставлені новою програмою, засобами ідеології уроків з підприємницьким тлом.
Учителеві в досягненні цілей допоможе застосування різноманітних методів навчання, які використані у створених моделях уроків.
Їх можна згрупувати залежно від бажаних ефектів:
• методи, спрямовані на вміння критично мислити, умовиводи, аналізи, оцінювання й узагальнення фактів. Для реалізації цього виду цілей може послужити: мозковий штурм, SWOTаналіз, ПНЦ, лекція з презентацією і робота з текстом-джерелом;
• методи, що сприяють формуванню відповідальності, проведенню й оцінюванню вибору, а також прийняттю рішень з повним усвідомленням наслідків. Корисними для педагогів будуть: «дерево прийняття рішень», методи дискусії (дебати, «шість капелюхів», «критерійний покер», дискусія на бали, метаплан);
• методи, що розвивають уяву, ґрунтуються на емоціях і переживаннях учня, а також створюють нагоду до дії: драма, моделювання, рольова гра, «Асоціативний кущ», ментальні карти;
• методи, які добре відомі й часто застосовуються, – лекція з презентацією, робота з текстом-джерелом, співпраця й робота в малих групах, експертні групи, зупинки із завданнями, а також проект.

Вибір конкретного методу, спосіб його реалізації залежать від того, з якою групою учнів працює учитель.
Створені моделі уроків – це не готовий «рецепт» уроку, а тільки поштовх до подальшої творчості вчителя та учнів.
Під час «круглого стола» учасники обмінялися досвідом з питання формування в учнів компетентності підприємливості, фінансової грамотності на уроках та в позаурочний час; шляхи реалізації проектів у ЗЗСО області та намітили план дій на поточний рік.

{gallery}04.04.18{/gallery}

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити