На сайті:

На сайті 173 гостей та відсутні користувачі

Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery PRO plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/SimpleImageGallery/21_03_18_3

Warning: imagejpeg(/var/www/html/cache/jw_sigpro/jwsigpro_cache_f3e025fc16_1.jpg): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro/includes/helper.php on line 224

Відбувся семінар-тренінг для практичних психологів і соціальних педагогів інтернатних закладів обласного підпорядкування

21.03.18

1На сьогоднішній день в суспільстві підвищується рівень насилля та агресії, який неодноразово висвітлюється в ЗМІ. Особливо гостро постала проблема булінгу. Актуальність теми зумовлена й тим, що дана проблема майже не вивчена в нашій країні і з теоретичних позицій, і з позиції практики. Булінг – не тільки соціально-педагогічна, а й психологічна проблема сучасності. Це соціальне явище, властиве переважно організованим колективам, отож з огляду на зазначене, виділяють основні місця булінгу: у школі; на робочому місці (мобінг); в армії («дідовщина»); в інформаційному просторі (кібербулінг) тощо.

Відповідно до плану роботи Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 16 березня 2018 року відбувся семінар-тренінг соціальних педагогів та практичних психологів інтернатних закладів обласного підпорядкування на тему: «Булінг як соціально-педагогічна проблема».

Тетяна Глуханюк, методист обласного центру практичної психології і соціальної роботи розкрила сутнісні ознаки шкільного булінгу, основні причини, форми прояву цього явища, визначила основні риси, розкрила гендерний та віковий аспекти булінгу в школі, проаналізувала основні механізми його розвитку, рольову структуру булінгу та висвітлила наслідки для всіх учасників цього явища (для жертв булінгу, булерів, спостерігачів).

Лілія Крикун, методист обласного центру практичної психології і соціальної роботи розкрила актуальність проблеми булінгу, визначила соціальну структуру булінгу, охарактеризувала вибір ролей в трикутнику Карпмана (Агресор – Жертва - Рятівник) та способи виходу з нього, сформувала розуміння причин та внутрішніх мотивів поведінки кривдника, спостерігача, жертви, розкрила ознаки, за якими можна розпізнати булінг в школі.

Також методисти визначили стратегії поведінки дорослого на виявлені факти булінгу – від першої розмови, до подальших кроків взаємодії педагога з учнем, ознайомили учасників з порадами, як уникати, долати та вирішувати проблему булінгу в шкільному середовищі.

У ході тренінгу учасники в програванні типових шкільних ситуацій відпрацювали практичні навички виходу з булінгу.

На круглому столі було проведено методичний діалог з означеної проблеми, який дозволив учасникам заходу зробити висновок про ефективність використання треніногової роботи у профілактиці шкільного булінгу.

{gallery}21_03_18_3{/gallery}

Додати коментар

Захисний код
Оновити