На сайті:
На сайті один гість та відсутні користувачі
НАПЕРЕДОДНІ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
27.08.24
Упродовж двох тижнів з 13 серпня 2024 року Івано-Франківським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти організовано роботу 25 педагогічних студій. Більшість заходів проводились в онлайн-режимі. У них взяло участь близько 3 000 освітян.
Насамперед, обговорювались особливості організації освітнього процесу в новому 2024‒2025 навчальному році, виклики і новації впровадження реформи «Нова українська школа».
Основними завданнями на новий навчальний рік стали: опрацювання нормативно-правових документів Міністерства освіти і науки України щодо особливостей організації освітнього процесу та викладання предметів у закладах загальної середньої освіти; ознайомлення з методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України щодо вивчення навчальних предметів; зосередження уваги на особливостях впровадження НУШ на рівні базової середньої освіти; узгодження напрямів методичної роботи щодо забезпечення ефективного науково-методичного супроводу вивчення предметів.
Наголошувалось на необхідності ефективного психологічного супроводу усіх учасників освітнього процесу, а за потреби ‒ надання психологічної допомоги. Зупинилися на особливостях ведення комунікації з військовими та постраждалими внаслідок військової агресії; принципах та основних напрямах соціально-педагогічного супроводу дітей військових, загиблих та зниклих безвісти; основах психолого-педагогічної підтримки дітей з числа ВПО підтримці педагогів у часі війни.
Зроблено акцент на стратегії духовної складової патріотичного виховання в умовах сьогодення, а також особливостях організації освітнього процесу та оновленні предмета “Захист України”.
У дискусіях важлива увага приділялась доступності, безбар’єрності та інклюзивності освітнього середовища.
У час воєнного стану закладам освіти доводиться працювати у складних умовах. Не випадково на розгляд учасників педагогічних студій виносились питання створення безпечного і здорового освітнього середовища: здоров’язбережувальна складова освіти, комплексність розвитку фізичної культури та посилення рухової активності, формування культури харчування і правильних харчових звичок тощо.
Керівники закладів загальної середньої освіти у процесі роботи управлінської платформи напрацювали дорожню карту щодо організації педагогічної інтернатури як складової професійного розвитку педагога; розглянули питання управління ЗЗСО, що потребуватимуть супроводу з боку ІФОІППО у 2024‒2025 навчальному році; акцентували увагу на діяльності з подолання освітніх втрат через планування та проведення компенсаторних заходів.
Робочі матеріали (відеозаписи і презентації) педагогічних студій розміщені на сайті інституту у розділі “Актуально” за покликанням https://www.ippo.if.ua/
https://ippo.if.ua/index.php/component/content/article/56-2010-06-30-12-43-02/2856-dgdfhfhgj-yjyi-rfrfrhy#sigProGalleria0c3b30f357