На сайті:
На сайті 140 гостей та відсутні користувачі
"Культура добросусідства"
15.02.22
10-12 лютого в онлайн форматі відбулася IX Всеукраїнська робоча нарада з питань апробації і впровадження курсу «Культура добросусідства», що проводилась Інформаційно-дослідним центром «Інтеграція та розвиток» у співпраці з Міністерством освіти і науки України у рамках проєкту «Пілотування викладання предмету «Культура добросусідства» в Новій Українській школі та забезпечення сталості його впровадження». Проєкт реалізовується за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), та впроваджується Pact в Україні.
У нараді взяли участь Раїса Євтушенко, головна спеціалістка департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН, Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту, Олег Смірнов, директор представництва DVV International в Україні та член Правління ІДЦ, Маргарита Араджионі, Голова Правління ГО Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток», координаторка «Культури добросусідства», Світлана Супрун, представниця PACT, експертка з громадянської освіти Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», регіональні координатори та розробники навчально-методичного комплексу наскрізного інтегрованого курсу за вибором «Культура добросусідства», викладачі та методисти ОІППО, педагоги закладів дошкільної та загальної середньої освіти, працівники відділів освіти виконавчої влади всіх рівнів.
Учасники мали можливість взяти участь у пленарному засіданні та 24 сесіях на платформі Zoom, де відбулося обговорення актуальних тем, обмін досвідом, планування впровадження всіх напрямків «Культури добросусідства», а це і розвиток курсу «КД» в областях, які долучилися до проєкту, і підтримка сталості «КД» в Україні, і упровадження «КД» як предмета інваріантної частини в 5-6 класах Нової української школи.
Реалізація «Культури добросусідства» на Івано-Франківщині розпочалася в 2020 році за напрямками: програма «КД» для годин спілкування «Я. Ми. Країна» та програма «КД» для роботи
з батьками. 24 класних керівники закладів освіти області мали можливість пройти навчання в онлайн форматі від високопрофесійних тренерів проєкту. Беручи участь в нараді, як спікери, Оксана Фляк, старший викладач кафедри менеджменту та освітніх інновацій, завідувач лабораторії національного виховання Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Оксана Риндич, методист лабораторії національного виховання Івано-Франківського ОІППО, Вікторія Дяків, класний керівник Калуського ліцею № 10 Калуської міської ради та Наталія Мельник, педагог-організатор Дзиняцького ліцею Дзвиняцької сільської ради поділилися з учасниками наради досвідом впровадження «Культури добросусідства» як на рівні області, так і на рівні закладу освіти.
Впродовж всієї наради розмова була не лише про те, що зроблено, а й про те, що планується. В перспективах розвитку проєкту розробка підручника «Культура добросусідства» для 5-6 класів, випуск збірки методичних розробок для проведення занять в цих класах; початок Всеукраїнського експерименту в 1-4 класах «Культура добросусідства: я досліджую світ»; видання збірки програм тренінгів, розроблених викладачами ЗППО; підготовка до святкування 25-річчя організації.
То ж бажаємо, щоб задумане здійснилось.
https://ippo.if.ua/index.php/component/content/article/56-2010-06-30-12-43-02/2501-kultura-dobrosusidstva#sigProGalleria6e94b498cb