На сайті:
На сайті один гість та відсутні користувачі
Нова українська школа: Відповідаємо на виклики
29.09.21
Упродовж вересня – жовтня в інституті проходитимуть online - тренінги для учителів першого класу НУШ. Мета навчання: актуалізація, оновлення знань і навичок вчителів початкових класів щодо забезпечення професійного розвитку та підвищення рівня професійної компетентності відповідно до реалізації завдань Державного стандарту початкової освіти в умовах роботи першого циклу навчання початкової школи.
Перших 16 груп працювали уже 24 – 26 вересня. У процесі роботи були розглянуті питання формувального оцінювання навчальних досягнень учнів (І модуль), оцінювання на основі цілей і критеріїв. Педагогів знайомили з інструментами здійснення формувального оцінювання, організацією взаємо оцінювання та самооцінювання. Спільно з учасниками розроблявся алгоритм діяльності вчителя. Йшлося й про залучення батьків учнів до оцінювання особистісного розвитку та соціалізації дітей.
Другий змістовий модуль стосувався питань організації освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання. Презентувалася трирівнева модель підтримки учнів в інклюзивному класі. Вчителі знайомились з способами і формами оцінювання, вчилися планувати освітній процес, адаптувати і модифікувати його. Тренери наголошували на ролі команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, батьків, спеціальних педагогів. Особлива увага зверталася на створення безпечного інклюзивного освітнього середовища в закладі освіти.
Під час вивчення ІІІ модуля учасникам презентували технології дистанційного навчання, вчили використовувати online-дошки, конструктори тестів, квестів, вікторин тощо. Крім того, вчили використовувати
online-інструменти для здійснення формувального оцінювання та надання зворотного зв’язку.
Самостійно педагоги опрацьовуватимуть тему щодо впровадження діяльнісних, зокрема ігрових, методів навчання.
Всього передбачається підготувати понад 1200 педагогів, котрі працюаптимуть у 1 класах.
Учитель – головний рушій змін в освіті. Важливо, щоб він оволодів новітніми технологіями та інструментами навчання. Тому забезпечення професійного та особистісного зростання педагогів – важлива умова організації якісного навчання в НУШ.