На сайті:
На сайті один гість та відсутні користувачі
Обласний семінар Надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання
25.04.16
21 квітня 2016 року на базі Пасічнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Надвірнянської районної ради відбувся обласний семінар заступників директорів та асистентів учителів інклюзивних закладів з теми: «Надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання».
У семінарі взяли участь та виступили:
Степан Северилов, начальник відділу освіти Надвірнянської райдержадміністрації окреслив коло питань, важливих для функціонування шкіл з інклюзивним навчанням.
Василь Палійчук, головний спеціаліст департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської облдержадмінастрації, звернув увагу учасників семінару на актуальні питання, пов’язані з розвитком інклюзивної освіти в області.
Оксана Волошин, методист лабораторії управління та організації освіти Івано-Франківського ОІППО, визначила особливості командного підходу в умовах інклюзивного навчання.
Галина Винник, методист РІМЦ відділу освіти Надвірнянської райдержадміністрації, розкрила методичний супровід інклюзивної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах району.
Оксана Хімич, директор Пасічнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Надвірнянської районної ради, розповіла про особливості запровадження інклюзивного навчання у даному закладі.
Адміністрація та педагоги, які працюють в інклюзивних класах, презентували учасникам семінару досвід роботи з окресленої проблеми.
Гості також мали можливість відвідати та обговорити урок-проект з природознавства у 4-му класі на тему: «Чому ліси називають легенями планети?» та народознавче свято «Світле свято Великдень» (Шльомей І.Т., учитель початкових класів, Пітчук М.М., асистент учителя, Гринішак І.Р., практичний психолог Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ст.).
Лариса Цюрак, учитель початкових класів Добротівського НВК Надвірнянської районної ради для учасників зібрання провела майстер-клас з елементами технології «Фітбол-гімнастики».
Учасники семінару ознайомились із досвідом роботи в інклюзивному класі для дітей із затримкою психічного розвитку Ланчинської ЗОШ І-ІІ ст. Надвірнянської районної ради ( Гритчук Л.М., заступник директора, Тороус У.В., асистент учителя, Іванішак Н.М., практичний психолог).
У процесі обговорення було визначено корекційну та практичну значимість методів та прийомів, обраних для діяльності асистента учителя та учителя у школі з інклюзивним навчанням.
На завершення роботи керівники та учасники семінару напрацювали алгоритм роботи учителя та асистента учителя в інклюзивному класі та накреслили шляхи їхньої співпраці.