На сайті:
На сайті 210 гостей та відсутні користувачі
Реформа освіти – перспективи розвитку
13.11.15
13 листопада 2015 року на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся міжрегіональний семінар керівників органів управління освітою з теми «Перспективи розвитку освіти регіону в умовах децентралізації державного управління». Захід проводився за ініціативи Офісу реформ в Івано-Франківській області, відповідно до спільного плану роботи департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації та інституту післядипломної освіти.
У ньому взяли участь начальники відділів (управлінь) освіти, завідувачі РМК (МК), директори МЦ (ІМЦ).
З вступним словом до гостей звернувся ректор ІФОІППО Роман Зуб’як, який люб’язно привітав та представив учасників що презентували свої доповіді, оголосив структурно-часову модель роботи.
У першій половині семінару звучали інформаційні повідомлення, в яких передували питання формування системи освіти в територіальних громадах та районах.
Григорій Науменко, методист вищої категорії відділу стратегії розвитку освіти Інституту модернізації змісту освіти МОН України, кандидат філософських наук в своєму виступі «Державна політика реформування освіти в умовах децентралізації»детально описав очікувані зміни в галузі загальної середньої освіти після прийняття нової редакції закону «Про освіту».
Дмитро Дзвінчук, доктор філософських наук, професор ІФНТУНГ презентував процес децентралізації на Івано-Франківщині та перспективи освітньої мережі в умовах добровільного об’єднання територіальних громад.
Роман Зуб’як, ректор ІФОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент розглянув процес підготовки педагогічних працівників та керівних кадрів до впровадження змін.
У другій половині семінару за участю Віктора Кімаковича, директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації відбулася дискусія з питань особливостей організації структурної моделі освіти в умовах децентралізації; основних складових моделювання освітнього середовища в процесі формування об’єднаних громад; якості освітніх послуг як базового показника задоволення потреби громади в процесі реформування освіти; організації підготовки керівного та педагогічного складу навчальних закладів до запровадження якісних змін.