В умовах модернізації освітньої галузі методичними службами області ще недостатньо реалізується системний підхід до організації науково-методичної роботи, відсутній алгоритм визначення оптимальних форм і методів такої діяльності, ще не сформована чітка модель ефективної науково-методичної роботи з педагогічними кадрами, що породжує ряд суперечностей, які в узагальненому вигляді можна представити, як суперечності між:
• наявним рівнем організації науково-методичної роботи на рівні методичних служб та вимогами, що ставляться суспільством і державою до сучасного педагога;
• необхідністю оптимізації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами у міжкурсовий період та відсутністю наукових розробок щодо ефективної моделі організації даної діяльності.
Забезпечити реалізацію цих завдань допоможе Програма розвитку методичної служби. На сучасному етапі змінюються і ролі та функції методиста Р(М)МК (МЦ). Сьогодні це - методист-тьютор, методист-модератор, методист-маркетолог, методист-експерт, методист-дослідник.
Таким чином, методична служба сьогодні перетворюється на сервісний центр, прогресивна діяльність якого неможлива без програми його розвитку
У зв’язку з викладеним вище просимо подати свої пропозиції щодо розроблення моделі Програми розвитку Р(М)МК (МЦ). Зокрема, щодо оновлення функцій методичного кабінету (центру), напрямів його діяльності, професійних компетентностей методиста тощо.
Ваші пропозиції будуть використані при підготовці до семінару завідувачів Р(М)МК, директорів МЦ, який відбудеться 21.03.2013 р.