Інститут обдарованої дитини (ІОД) створений 8 серпня 2007 року розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2007 року № 635-р.  Інститут підпорядкований Національній академії педагогічний наук України. 

 

 

 

Головною метою діяльності Інституту обдарованої дитини, зважаючи на важливість та актуальність дослідження проблеми обдарованості людини,  є необхідність поліпшення  науково - методичного та організаційно - спонукального забезпечення функціонування системи виявлення, розвитку і підтримки дітей і молоді,  що виявляють різні види обдарованості, в реальному соціально-економічному та освітньому просторі України. Інститут приймає  участь у розробці та реалізації Національних, Державних програм, а також важливих для освіти положень і концепцій.

(Презентація ІОД)

Івано-Франківський регіональний центр обдарованої дитини в складі Інституту обдарованої дитини НАПН України створено 2011 року, відповідно Постанови президії НАПН України  від 23 вересня  2011 року, № 1-7/9-200. Безпосередньо підпорядковується Інституту.

Свою діяльність розпочав у листопаді 2011 року за співпраці з Івано-Франківським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

Метою Центру є сприяння підвищенню рівня професійної компетентності педагогів Івано-Франківської області у виявленні обдарованості, навчанні, розвитку та вихованні духовно багатої, соціально активної, фізично здорової творчої особистості дитини.

 Завдання:

  • сприяти дослідно-експериментальним дослідженням Інституту, які пов`язані з освітою обдарованих дітей;
  • поширювати досвід новаторської роботи з обдарованими дітьми;
  • надавати консультації педагогам, психологам, керівникам навчальних закладів з питань розвитку обдарованості і реалізації інтелектуальних та творчих здібностей дітей;
  • сприяти реалізації інноваційних проектів освітніх установ, спрямованих на розвиток і вдосконалення системи роботи з обдарованими дітьми в регіоні;
  • надавати науково-методичну підтримку установам шкільної та позашкільної освіти, які працюють у сфері роботи з обдарованими дітьми (МАН, центри дитячої творчості, обласні інститути післядипломної педагогічної освіти тощо).
Наші контакти

:

м.Івано-Франківськ 76000
вул. Чорновола 130, А
аудиторія 2.6
тел: 724172
моб.тел: 0662745131 - Микитин Оксана Василівна
e-mail: irc.iod@gmail.com